Jaką kurtkę wybrać na jesień, by być modnym, a jednocześnie nie zmarznąć? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ owa pora roku charakteryzuje się dużą zmiennością. Wiele kobiet co roku kupuje mnóstwo egzemplarzy odzieży wierzchniej nie będąc zadowolonymi z tego co mają w szafie. Aby temu zapobiec warto wybrać coś co będzie w danym sezonie modne, a jednocześnie będzie stanowić bazę stylizacji. Oczywiście w tym przypadku nie można nie wymienić jako „must have” ramoneski.

Z roku na rok jest coraz modniejsza i nic nie zapowiada, że za dwanaście miesięcy będzie inaczej. Niestety wtedy, gdy przyjdzie znaczące ochłodzenie i koniec słonecznej jesieni ramoneska może być niewystarczająca. W takim momencie niezbędnym elementem garderoby staną się grubsze kurtki jesienne damskie.

Bardzo popularne będą egzemplarze z futerkami i na pewno będą królować na ulicach w sezonie jesiennym 2021. Idealnie ochronią przed porywami listopadowego wiatru oraz zimnym deszczem, który wtedy pada. Niestety w takich warunkach ramoneski niezbyt dobrze się sprawdzają, nawet wtedy, gdy są tzw. oversize. Można założyć pod nie sweter, a nawet dwa, jednak nie mają kaptury. Kurtki z futerkiem są zazwyczaj dłuższe i posiadają takowy, a on najlepiej chroni przed wiatrem. Warto zainwestować w te dwie kurteczki na nadchodzącą jesień, ponieważ na pewno się sprawdzą jesienną słotą. Zresztą jest to ten element szafy, który wydaje się niezbędny w kreowaniu codziennych jesiennych stylizacji. W końcu to dzięki nim można uniknąć przeziębienia oraz nieprzyjemnego poczucia chłodu.