Może to jeszcze za wcześnie by myśleć o zimie, jednak czasem warto wcześniej zaopatrzyć się z ciepłą odzież. Ciepła odzież kupiona wcześniej nie pozwoli zimie nas zaskoczyć. A lubi to ona przecież z wielką pasją. Przypomnijmy sobie nagłe ochłodzenia i opady śniegu. Z reguły nie trwają one długo i po nich znów przychodzą cieplejsze dni, jednak zaskoczenie jest niemiłe. Warto więc się na taką sytuację przygotować. Właściciele sklepów już dziś zaczynają planować nowe ekspozycje.

Tu wystawimy ciepłe płaszcze, tam kurtki puchowe damskie, ówdzie zimowe stroje dla dzieci i młodzieży, gdzie indziej staną regały z zimowym obuwiem itd. itp.
Może się komuś wydawać, że planowanie z takim wyprzedzeniem jest zbyteczne i może spowodować zaniedbanie spraw bieżących. Pewnie w niektórych przypadkach, to racja. Jednak doświadczony handlowiec może przecież bazować na nieprzyjemnych doświadczeniach z lat ubiegłych. Woli więc znacznie wyprzedzić potencjalne niepowodzenie, niż zwlekać do ostatniej chwili.

Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z naszych starych ubrań, zawsze możemy je komuś odstąpić. Ktoś będzie z nich zadowolony, a my możemy wtedy zaopatrzyć się w nowe ciuszki i cieszyć się ich innością. Ciepła odzież zakupiona latem na pewno się nam nie zestarzeje, tylko spokojnie będzie czekać do chwili kiedy nadejdzie moment jej zaprezentowania. Poza tym ciepła odzież wcale nie musi być noszona tylko zimą. Jesienne ochłodzenia bywają również nieprzyjemne. A my będziemy już na nie przygotowani. Warto więc czasem wyprzedzać sytuacje, choć nie w każdej dziedzinie.