Co prawda do jesieni zostało jeszcze całkiem sporo czasu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już teraz się do niej przygotowała, czyli przyszykowała do niej swoją garderobę, uzupełniają ją przede wszystkim nową odzieżą wierzchnią. Pod koniec roku zazwyczaj na co dzień korzystamy z różnego rodzaju kurtek i płaszczy. Nigdy nie ma ich za wiele, dlatego zawsze znajdziesz dobrą okazję do tego, by kupić sobie coś jeszcze. A jakie konkretne płaszcze i kurtki jesienne damskie będą uchodzić za najbardziej stylowe w tym roku? W co dokładnie powinnaś wyposażyć swoją szafę, jeżeli chcesz, by wszystkie twoje przyszłe stylizacje były modne?

W tym roku wciąż panuje kult kraciastych płaszczów. Wyglądają niesamowicie i są same w sobie tak efektowne, że tworzą całe stylizacje. Nie musisz dodawać do nich żadnych wymyślnych ubrań. Możesz tworzyć stylizacje w oparciu o najprostsze i najzwyklejsze w świecie ubrania, takie jak klasycznie skrojone dżinsy, białe t-shirty, jednobarwne koszule i proste botki. Jeżeli na to wszystko zarzucisz kraciasty płaszcz, a jeszcze do tego wybierzesz model oversizowy, który będzie wyglądać na delikatnie za duży, od razu zaczniesz prezentować się tak stylowo jak modelki na wybiegach. Kraciaste płaszcze pojawiają się w ofertach zarówno znanych domów mody, jak i zwykłych sieciowych butików. Ty decydujesz o tym, ile za nie płacisz. Możesz zdecydować się na coś tańszego i zapłacić za to nie więcej niż dwieście złotych albo zaszaleć i od razu zainwestować w płaszcz za kilka tysięcy, który może posłużyć ci latami.

A co z krótszą odzieżą wierzchnią? Jeżeli nie przepadasz za eleganckimi płaszczami, na pewno chętniej sięgniesz po bardzo wygodne kurtki jesienne damskie o sportowym charakterze. Teraz najmodniejsze są te, które wykonuje się z nietypowych, materiałowych tkanin. Przypominają one grube dzianiny, niegdyś wykorzystywane do produkcji koszul flanelowych czy nawet… beretów! Taka kurtka będzie stylowym uzupełnieniem każdego jesiennego stroju. Śmiało możesz ją nosić również latem i wiosną.